Najnowsze wiadomości

Czy wiesz, że...

trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021?
Spis jest organizowany raz na 10 lat.
A może ciekawi Cię ile osób mieszka w Polsce?
Szczegóły tutaj: https://spis.gov.pl/
Życzymy powodzenia!

101 urodziny Jana Pawła II

Kultura niejedno ma imię. Nie da się zaprzeczyć, że przez wiele różnych czynników należymy do kręgu kultury chrześcijańskiej. Niewątpliwie - jednym z jej wybitnych przedstawicieli jest Jan Paweł II. Nie każdy wie, że oprócz faktu bycia Papieżem, Jan Paweł II realizował się jako: poeta, poliglota, aktor, dramatur i pedagog. Filozof historii, fenomenolog, mistyk i przedstawiciel personalizmu chrześcijańskiego.

WYSTAWA online: Droga Górnego Śląska do Polski

Z wielką radością publikujemy Państwu naszą autorską wystawę online!
Wspòlnie ze wspaniałą ekipą specjalistek - Panią Gabrielą Helisz (historia), Panią Eweliną Kulik (historia), Panią Ewą Kruszyna (sztuka i historia regionòw) oraz Panią Joanną Ślosarczyk (język polski) przygotowaliśmy dla Was wystawę online! Przełożeniem przygotowanych informacji na język wizualny zajęła się nasza Pani dyrektor - Marta Pilarska.

Ku pamięci Pana Andrzeja Żaka

Nie ma odpowiednich słów, by wyrazić smutek po stracie bliskich nam osób. Prosta obecność, uścisk dłoni to często więcej niż najmądrzejsze ze słów - nawet w bibliotece. Bardzo nam przykro dowiedziawszy się o stracie człowieka, który był tak bliski literaturze - Pan Andrzej Żak - powieściopisarz, autor wielu sztuk teatralnych i telewizyjnych dla dzieci.

KAMISHIBAI... papierowy teatr, teatr ilustracji

Dla Waszych Milusińskich odwiedziliśmy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzebiniu oraz Przedszkole Publiczne w Strzebiniu. Przybliżyliśmy Wam: "Legendę o Skarbniku", "Bajkę o Wiśle", "Groszki", "Rower walentynki", "Szukając Marudka", "Kotkę Milusię", a także historię "Mój przyjaciel Kemushi". Ponadto wtajemniczyliśmy najmłodszych Czytelników z charakterystyką pracy bibliotekarskiej, ogólnymi zasadami funkcjonowania biblioteki, zakładaniem kart czytelniczych oraz wypożyczaniem