"Kinder Mleczna Kanapka. Przerwa na wspólne czytanie"

Dziś odsłonimy rąbek tajemnicy... w jaki sposób pojawiły się w naszych bibliotekach przepiękne książki o dinozaurach, pszczołach i planetach, które mieli okazje podczas ostatniej wizyty oglądać nasi Milusińscy.
W ubiegłym roku wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji dedykowanej bibliotekom „Kinder Mleczna Kanapka. Przerwa na wspólne czytanie”. W wyniku głosowania internetowego znaleźliśmy się w gronie bibliotek, które otrzymały książki dziecięce.

Dzień Bibliotekarza

wczoraj świętowaliśmy DZIEŃ BIBLIOTEKARZA, trwa TYDZIEŃ BIBLIOTEK, a pod koniec maja ma miejsce DZIEŃ DZIAŁACZA KULTURY.
W naszych filiach bibliotecznych w tym tygodniu spotkania z Dziećmi i związane z nimi lekcje biblioteczne, które wprowadzają w świat książek i wyobraźni Najmłodszych. Pokazują możliwości, które stwarza biblioteka. Zdajemy sobie sprawę, że biblioteki to dla wielu - pierwsze miejsce spotkania z instytucją kultury. To dla nas zaszczyt.

Turniej Szachowy w Rusinowicach

Turniej Szachowy w Domu Spotkań Wiejskich w Rusinowicach już za nami. Łącznie brało udział 32 uczestników - nie zabrakło wprawionych graczy oraz amatorów tej formy rozrywki. Cieszymy się, że byliście z nami.
Pozdrawiamy serdecznie!

Godziny otwarcia w majówkę

W poniedziałek: 02.05.2022 r.
Gminna Biblioteka Publiczna w Koszęcinie będzie nieczynna
Filia Biblioteczna w Rusinowicach pracuje w godzinach: 10.00-16.00
Filia Biblioteczna w Strzebiniu pracuje w godzinach: 11.00-19.00

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - 23 kwietnia

Witajcie Kochani,
za nami Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia)
Tym razem mogliśmy wyjść ze strefy internetu i pokazać świat książki Milusińskim na żywo. A było dzisiaj u nas całkiem tłoczno.